Otomatik fotoselli kapı sistemleri, işyeriniz için mükemmel bir ektir ve işinize veya fabrikanıza güvenlik katabilir. Yenikapı Kepenk, ihtiyaçlarınıza uygun bir dizi uygun fiyatlı fotoselli kapı tasarımı sunar.

Otomatik Fotoselli Kapı Sistemleri

Birçok binada söylemeye gerek yok: kapılar otomatik olarak açılır ve otomatik olarak kapanır. Süpermarketler, oteller ve otomobil bayilerinde, aynı zamanda ofislerde ve hastanelerde davetkar ve engelsiz girişler olarak hizmet vermektedir. Ayrıca geriye dönük olarak ve makul bir maliyetle uygulanabilirler.

Kapı koluna basın veya kapı kolunu çevirin, kapıyı açıp itin ve geçtikten sonra kapıyı tekrar kapatın. Bazen bu bir sıkıntı olabilir. Her şeyden önce kapanış çoğu zaman unutulur. Bazılarının kapıyı açıp kapaması bile imkansızdır. Örneğin tekerlekli sandalye kullananlar, çocuklar, yaşlılar veya engelliler için. Otomatik fotoselli kapı sistemleri, herkese giderek daha fazla takdir edilen ve beklenen binalara rahat erişim sağlar.

Tercihen Bazı Bölgelerde Kullanılır

Birçok binada otomatik kapılar modern, engelsiz girişleri, çıkışları ve geçitleri garanti eder. Özellikle birçok insanın girip çıktığı binalarda uygundur. Ürünlerimiz arasında olan fotoselli kapı sistemleri için şu anda aşağıdaki alanlarda neredeyse bir ihtiyaç var:

 • Sağlık / hijyen : Sağlık sektöründe, otomatik kapı sistemleri ziyaretçiler, hastalar, doktorlar ve hemşireler için hijyenik çözümdür. Artık kapıları elle açmak zorunda değilsiniz ve aynı zamanda mikropların elinizle bulaşmasını önlüyorsunuz.
 • Oteller ve gastronomi : Birçok otel için temsili ve konforlu bir giriş misafirlere ilk kez hoş geldiniz demektir. Mutfak ve diğer odalara otomatik erişim, catering ticaretinde güvenli çalışma ve sorunsuz bir hizmet süreci sağlar. Erişilebilirlik, güvenlik ve hijyen de burada önemli avantajlardır.
 • Perakende : Temsilci ve kolay erişim sağlayan otomatik kapı sistemleri müşterileri işletmeye yönlendirir. Parlak ve davetkar bir alışveriş ortamı yaratırlar. Ayrıca enerji tasarrufuna da yardımcı olurlar çünkü sadece gerektiğinde açılırlar. Bu şekilde iç sıcaklık, soğuktan veya dışarıdan gelen ısıdan etkilenmeden kalır.
 • Kamu binaları : Kamu binaları için artık engelsiz erişim yasal olarak zorunludur. Otomatik kapı sistemleri, özellikle yoğun trafik olduğunda burada etkili ve güvenli bir çözümdür.
Otomatik Fotoselli Kapı Sistemleri

Otomatik Fotoselli Kapı Sistemleri

Otomatik Fotoselli Kapı Sistemi Bakımı Nasıl Olmalı?

Otomatik fotoselli kapılar biraz pahalıdır, ancak kapılarınızın bakım ve onarımını düzgün yaparsanız, uzun süreli hizmetler sağlayabilirler. Bu nedenle Otomatik Kapılarınızı korumak için birkaç ipucu:

 • Sıklıkla Yıllık Bakımın Takip Edilmesi: Otomatik kapıların yıllık bakımına uyulması önerilir. Sadece uzun süreli hizmetler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerin güvenlik ve güvenliğini de doğrular.
 • Sorunu en kötü hale gelmeden düzeltin: Otomatik kapıların ömrünü uzatmak için, kapıların küçük parçalarının en kısa zamanda değiştirilmesi gibi küçük sorunları düzeltmek gerekir. Küçük parçaları düzeltmek için uzun vadede en iyi ve en etkili çözümdür. Bu şekilde, kapının ömrünü koruyun ve büyük bir sorunun oluşmasını önleyin.
 • Engelleri temizleyin: Otomatik kapıları temiz tutmak bakımın önemli bir parçasıdır. Kapınız yavaş hareket ediyorsa, kapılardaki engelleri kaldırın.

Otomatik Fotoselli Kapılar Nasıl Çalışır?

Otomatik fotoselli kapılar optik sensör, motor mekanizması, raylar ve silindirler vasıtası ile çalışmaktadır.

Optik Sensör

Otomatik fotoselli kayar kapılar, motorlu açma ve kapama fonksiyonlarını etkinleştirmek için optik veya hareket algılama sensörleri kullanır. Bu sensörler otomatik kapı üzerine monte edilir veya kapı çerçevesine yukarıdan veya yandan entegre edilmiştir. Sensörler, hareketi gözlemlemek için kızılötesi veya mikrodalga teknolojisini kullanır ve verimlilik ve güvenlik için hem güçlü hem de engelli kişiler için kolay erişim sağlamak için genellikle ticari ve endüstriyel ortamlarda kullanılır.

Motor Mekanizması

Optik veya hareket sensörü, yardımcı bir sürücüye veya dişli çarkına ve kapı paneline veya panellerine bağlı bir kavrama mekanizmasını kontrol eden elektrikli bir ana tahrik hattına bağlanır. Yardımcı tahrik ve kapılar, kapıların açma ve kapama hareketini gerçekleştiren iç kayışlar veya genellikle kauçuktan yapılmış kablolarla bağlanır.

Raylar ve Silindirler

Otomatik fotoselli kapılar, kapı tipine veya uygulamaya bağlı olarak birkaç şekilde asılabilir veya monte edilebilir. Bazıları kafa raylarının üzerine asılır (tamamen cam çerçevesiz kapılar durumunda) ve zemin düzlemine bağlanmaz, ancak çalışırken üstünden kayma. Tek bir sürgülü kapı durumunda, zemin düzlemiyle bağlantı kuran silindirler ve paletler ile bir tarafa monte edilebilirler. Veya hem üst hem de zemin düzlemlerinde bağlantılar, paletler ve makaralar bulunan metal bir çerçeveye monte edilebilirler.

Otomatik Fotoselli Kapı Tamir

Otomatik Fotoselli Kapı Seçmenin Faydaları

Geleneksel kapılar geçmişte kaldı ve daha fazla işletme ticari mülklerinin içine otomatik fotoselli kapılar kurmaya başladı. Otomatik kapılar, işletme sahiplerine geleneksel kapıların müşterilere yönelttiği birçok genel sorunu ve operasyonunuzun genel harcamalarını çözmeleri için bir yol sağlar.

Geleneksel kapılar, otomatik kapılar olan maliyet tasarruflu akrabalarının aksine daha yüksek enerji faturalarına yol açma eğilimindedir. Bu, büyük ölçüde insanların sık sık çarpmalarını duymaktan yorulduklarından ve müşterilerin iş yerinizi yüksek oranlarda sıkmasından dolayı kapıları açık bırakmasından kaynaklanmaktadır. Bu, klima ünitenizin fazla mesai yapmasına neden olabilir, çünkü sabit sıcaklık değişimi binanızda sabit bir sıcaklığı düzenlemeyi zorlaştıracaktır.

Yenikapı Kepenk, konut veya ticari ihtiyaçlarınız için en üst düzey otomatik kapı çözümleri sunar. İşletmenize otomatik kapılar takmayı düşünüyorsanız, tüm süreç boyunca yararlı tavsiye ve rehberlik almak için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Otomatik kapılarla ilgili bazı avantajları görmek için aşağıyı okuyabilirsiniz:

Otomatik Fotoselli Kapıların Avantajları

Müşterileriniz için her girişte ve çıkışta itme ve çekme güçlüklerini kaydırmanın zamanı geldi. Otomatik fotoselli kapıların kapı adımınızda müşterilerinizin zarif varlığını algılamasına izin verin. Kapılarınızdan her çıkışın etkileyici olmasına izin verin. İş yerinizde Otomatik kapılar kurarak müşterilerinize lüks bir tedavi sunun. Otomatik fotoselli Kapı Montajının birkaç avantajı:

 • Engelli müşterileriniz için daha kolay erişim – İşletmenize otomatik kapılar takmak, engelli müşterilerinizin mağazanıza çok daha kolay erişmesini sağlayacaktır. Geleneksel kapılar, işletmenizin engelli kullanıcılarının yardım almadan erişmesini neredeyse imkansız hale getirir, daha kolay hale getirmek için otomatik kapılar kurmayı düşünün. Şimdi çoğu durumda DDA Uyumluluğunu sağlamak zorunlu hale geliyor (bu konuda daha fazla bilgi için bugün bizimle konuşun)
 • Enerji Tasarrufu – Otomatik kapılar, işletmenizin AC ünitesinin bina içindeki sıcaklığı düzenlemesini kolaylaştırır. Geleneksel kapılar hava akışının sızmasına neden olabilir ve düşük soğutma / ısıtma performansıyla sonuçlanabilir, otomatik kapıların montajı bu sorunu çözmenin harika bir yoludur.
 • Daha Fazla Müşteri Kazanma – İşletmenize otomatik kapılar takmak, satışlarda kulağa geldiği kadar çılgınca bir artışa neden olabilir. Bir özellik oluşturur, dış estetiği geliştirir, işinizi kolayca görünür hale getirir, işinizi ziyaret etmeyi çok daha davetkar hale getirir!
 • Gürültüsüz işlev – Bu kapıların montajı, kapıların açılması ve kapanması sırasında gıcırdayan ve gıcırdama sesinden rahat bir nefes alacaktır.
 • Daha az yer tüket – Geleneksel menteşeli kapılar ile karşılaştırıldığında, Otomatik kapılar daha az yer kaplar.
 • Hijyenik bir ortam sunar – Hava geçirmez fonksiyonlu dükkanınıza otomatik kapıların montajı, müşterileriniz için toz ve tozdan arındırılmış ortamı doğrular.

Otomatik kapılar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız veya fiyatlandırma ve kurulumla ilgili süreç hakkında bilgi almaya hazırsanız, sizi doğru yönde yönlendirebilecek bir uzmanla konuşmak için Yenikapı Kepenk ile iletişime geçin.

Otomatik Fotoselli Kapı Fiyatları

Fotoselli kapı fiyatları hakkında kesin bir rakam vermek güç çünkü kullanacağınız kapının boyutları bizim için önemli. Tek kanat ya da çift kanat mı kullanmak isterseniz bunu bilmemiz gerekli. Bu bilgileri bize iletmeniz halinde size telefon ya da whatsapp üzerinden bilgi verebiliriz.

İletişim numaramız 0530 595 40 55 üzerinden bizimle iletişime geçerek size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.