Seksiyonel garaj kapısı, kapı açıldığında garaj tavanı boyunca hareket eden bir dizi sert panelden yapılmıştır. Seksiyonel garaj kapı serimiz seçili modellerde pencereler dahil en geniş tasarım ve renk seçeneği sunar.

Seksiyonel garaj kapıları hakkında fiyat ve merak ettikleriniz için bilgi almak için iletişim numaramız 0530 595 40 55

Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel garaj kapıları , piyasadaki en iyi tasarlanmış garaj kapılarından biridir ve ev sahipleri için mükemmel güvenlik sağlar. Kapı, dikey ve ardından yatay izlerle garaja geri dönen bölümlere ayrılmıştır. Bu kapılar, garajın önündeki araç yolu boşluğu kaybı olmaksızın dikey olarak yükselir ve genişlikte tam açılır sürüş sağlayarak daha geniş araçlar için ekstra alan sağlar.

Seksiyonel garaj kapıları, klasik ve premium dahil olmak üzere çeşitli yalıtım seçenekleriyle birlikte gelir. Klasik kapılar yalıtımsızdır ve birinci sınıf yalıtımlı kapılar 42 mm yalıtıma sahiptir. Isıyı içeride ve suyu dışarıda tutmaya yardımcı olmak için kapının tüm bölümlerinde kauçuk hava contaları bulunur. Bu kapılar manuel veya elektrikli kullanım için mükemmeldir.

Seksiyonel Garaj Kapısı Nedir?

Seksiyonel kapılar, garaj tavanına paralel duran ve yukarı doğru kaldırılan ayrı panellerden yapılmıştır. Seksiyonel kapılar, güçlü menteşelerle birbirine sabitlenmiş üç ila sekiz bölümden oluşur. Kapı kasasına ve tavana sabitlenen ray sisteminde kapının yukarı aşağı hareket etmesini sağlayan tekerlekler panel kenarlarına sabitlenmiştir.

Seksiyonel kapılar, panel kapılar olarak da adlandırılır. Kutunun boyutları 1900 yükseklik x 1500 genişlikten 3700 yüksekliğe ve 9000 genişliğe kadar önemli ölçüde değişebilir. Bir seksiyonel kapının maksimum yüksekliği ve genişliği, kapıyı imal etmek için kullanılan mukavemet ve malzeme ile belirlenir.

Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel kapılar genellikle burulma yay sistemi ile çalıştırılır. Çoğu artık bir garaj kapısı açıcısı kullanılarak otomatik olarak çalıştırılıyor, ancak tüm kapılar manuel olarak kaldırılabilecek şekilde dengelenmelidir.

Seksiyonel kapılar çelik, ahşap, vinil, alüminyum ve Cam dahil olmak üzere birçok farklı malzemeden yapılır. Seksiyonel garaj kapınızı yapmak için kullanılan malzeme normalde kapının amacına ve bütçenize göre belirlenir.

Seksiyonel Garaj Kapısının Kısa Bir Tarihçesi

Seksiyonel Garaj Kapısının kökenleri, 1906’da yayınlanan bazı erken dönem bilim dergilerine kadar izlenebilse de, yukarıdan seksiyonel garaj kapılarını tasarlayan ve üreten ilk kişinin, ‘Johnson’s Overhead Door Company’yi kuran Bay CGJohnson olduğu kabul edilmektedir. 1921.

Otomobilin yaşı arttıkça, sürücülerin araçlarını güvenli bir garajda saklamaları için uygun bir yönteme duyulan ihtiyaç da arttı. 1926’da ‘Johnson’s Overhead Door Company’, ilk elektrikli garaj kapısı açıcısını tasarlayarak işleri bir adım daha ileri götürdü. Günümüzün wifi özellikli seksiyonel garaj kapısı motorlarının aksine, o zamanlar kapıyı açmak için bir direkte bir düğmeye basmanız gerekiyordu. İlk radyo kontrollü uzaktan kumandalar 1931’de tasarlandı.

Seksiyonel Garaj Kapıları , garaj kapısının yüksekliğine ve genişliğine bağlı olarak değişen sayıda panel kullanılarak tasarlanmıştır. Standart bir seksiyonel garaj kapısı, kapının ağırlığını dengelemek için bir burulma sistemi kullanarak yukarı ve yukarı doğru açılan 4 ila 5 panele sahip olacaktır. Yıllar içinde seksiyonel garaj kapıları çelik, alüminyum, ahşap ve cam gibi birçok malzeme kullanılarak tasarlandı.

Seksiyonel Garaj Kapılarının Avantajları

  • Eğimli kapıların aksine, seksiyonel kapıların açılması için kapının dışında boşluk gerekmez. Garajın dışındaki araçlar kapının çok yakınına park edebilir
  • Birden fazla panelin kullanılması, tekerleklere standart bir açılır kapanır kapıdan daha az baskı uygular
  • Hasarlı paneller değiştirilebilir, bu da onarımları ekonomik hale getirir
  • Seksiyonel kapılar birçok malzemeden yapılabilir ve havalandırma, doğal aydınlatma, yangından korunma, yalıtım, güvenlik gibi şeyler için amaca yönelik olarak yapılabilir.
  • Seksiyonel kapı sistemleri, sarmal kapılara göre daha güçlüdür ve rüzgar hasarına karşı daha dayanıklıdır
  • Seksiyonel kapılar çok güvenlidir

Seksiyonel Garaj Kapılarının Dezavantajları

  • Seksiyonel bir kapı, tavanın altında depolama için kullanılabilecek yaklaşık 250 mm yer kaplar
  • Bir seksiyonel garaj kapısı, düzenli bakım gerektiren birçok hareketli parçaya sahiptir.
  • Seksiyonel garaj kapılar amatör evde çalışan kişiler için tehlikeli olabileceğinden, onarımların kalifiye ve deneyimli garaj kapısı teknisyenleri tarafından yapılması gerekir

Yenikapı Kepenk Seksiyonel Garaj Kapıları

Yenikapı Kepenk çelik garaj kapıları, Avustralya’da kullanılan en popüler seksiyonel kapı türüdür. Bu kapılar, tüm inşaatçılar ve konut müşterileri için standart ‘gitme’ kapısıdır.

Yenikapı Kepenk Garaj Kapılarında, müşterilerimize, aralarından seçim yapabilecekleri en geniş Yenikapı Seksiyonel Garaj Kapısı serilerinden birini sunuyoruz. Türkiye’de imalatı ve satışı yapılan tüm garaj kapısı markalarını tedarik ediyor ve kuruyoruz.

Her üretici, farklı güç ve kalitede bir kapı üretir. Teknisyen ekibimiz, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun markaların hangileri olduğu konusunda size dürüst ve tarafsız tavsiyelerde bulunabilir.

Özel Tasarım Seksiyonel Garaj Kapıları

Seksiyonel garaj kapıları hemen hemen birçok farklı malzemeden yapılabilmektedir. İster konut ister ticari kullanım için olsun, ısmarlama bir seksiyonel kapının kapsamı ve tasarımı genellikle müşterinin hayal gücüne bağlıdır.

Sadece seçilmiş birkaç üretici, bu tür kapılarda uzmanlaşmayı kendi işi haline getiriyor. Özel tasarlanmış bir kapının estetik açıdan hoş görünmesi işin sadece yarısıdır. Özel tasarlanmış bir seksiyonel kapının uzun süre dayanması, ancak kıyaslama üretim tekniklerini ve en yüksek kalitede ürünleri kullanan bir üretici kullanılarak garanti edilebilir.

Yenikapı Kepenk’te size Türkiye’de bir numaralı özel garaj kapısı üreticisinden özel seksiyonel garaj kapıları sağlayabiliriz. Tedarikçimizden gelen kapıların kalitesi, Türkiye’de denizaşırı kurulum için kapı ihraç eden tek garaj kapısı üreticisi olmalarıdır.

Seksiyonel Garaj Kapısı Motoru

Herhangi bir kaliteli seksiyonel garaj kapısının en önemli bileşenlerinden biri otomasyon sistemidir. Yenikapı Kepenk Garaj Kapılarında sadece en yüksek kalitede seksiyonel garaj kapısı motorları ve açıcıları tedarik ediyor ve kuruyoruz. En son teknolojiyi kullanan seksiyonel kapı motorlarımız, üretici tarafından desteklenen en uzun garantilere sahiptir. Üreticilerimiz 26 ile 75 yıldır sektörün içindeler.

Seksiyonel garaj kapınız için en uygun garaj kapısı açıcıyı seçerken, kalite ve ürün geçmişi dikkate alınması gereken en önemli iki faktördür. Bir üreticinin başarı geçmişine ve müşterilerinin uzun bir süre boyunca sağladığı geri bildirimlere bakarak çok şey belirlenebilir.

Sadece Türkiye’nin önde gelen seksiyonel garaj kapı motoru markalarını tedarik ediyor ve kuruyoruz. Tüm markalarımız Türkiye pazarında 25 yılı aşkın süredir kanıtlanmış bir başarıya sahiptir. Seksiyonel garaj kapısı motoru yelpazemiz, Türkiye’de 5 ile 7 yıl arasında en uzun orijinal üretici garantilerine sahiptir.

En son akıllı teknolojiyi kullanan seksiyonel kapı açıcı serimiz güvenilir, verimli, emniyetli ve sessiz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kablosuz ve internet yetenekleri de dahil olmak üzere çok çeşitli ek özelliklerle, ihtiyaçlarınız için doğru seksiyonel kapı motoruna sahip olduğumuz garanti edilmektedir.

Uzman tavsiyesi ve ürün yelpazemizdeki herhangi bir ürün için ücretsiz fiyat teklifi için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Seksiyonel Garaj Kapısı Fiyatları

Seksiyonel garaj kapısı fiyatı garajınızın boyutuna ve istediğiniz garaj kapısının türüne bağlıdır. Garaj kapısı caddeye bakıyorsa, biraz daha fazla harcamak iyi bir fikir olabilir çünkü garaj kapıları büyüktür ve sokak görünümünüzde büyük bir fark yaratabilir. Bizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

Garaj kapıları, yapıldığı boyuta ve malzemeye bağlı olarak 600 ila 4600 ABD Doları arasında bir maliyete sahiptir. Tek bir makaralı kapı 600 ila 1350 ABD Doları, çift makaralı kapı 1350 ABD Doları ila 1850 ABD Doları ve çift seksiyonel kapı 1400 ila 4600 ABD Doları arasında olabilir. Ya da bu fiyatlar daha aşağı olabilir.

Seksiyonel Garaj Kapısı Fiyatları

Seksiyonel Garaj Kapısı Fiyatları

Seksiyonel Garaj Kapısı Yay Fiyatları

Garaj kapınızın yüksekliğine göre yay fiyatları değişiklik göstermektedir. Garaj kapınızın ölçülerini biliyorsanız bize telefon ile ulaşıp bilgi verebilirseniz net fiyat bilgisi size sunabiliriz.

Garaj Kapısı Yayları Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Standart bir garaj kapısı yayının, kullanımdan kaynaklanan stresin değiştirilmesini gerektirmesinden önce yedi ila 12 yıl dayanması gerekir. Yılda iki kez garaj kapısı bileşenlerine az miktarda sprey yağlayıcı uygulayarak garaj kapısı yayının hasar görme riskini azaltabilirsiniz