Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı, büyük ya da orta ölçekli işletmelerde, atölye girişleri ve ya depo girişlerinde güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan büyük ebatlara sahip otomatik özellikli kapılardır.

Bu kapı türünün kullanılmasının en büyük sebebi ise, tamamen güvenli bir seçim olmasıdır. Birçok farklı seçeneği olan kapıların, hem dar hem de geniş alanlara uygun boyutlarda ve donanımlarda tasarlanmış türleri bulunur.

7/24 Esenyurt ilçesi Yeşilkent otomatik endüstriyel kapı tamiri hizmeti almak için iletişim numaramız 0530 595 40 55

İstenilen yere kolaylıkla montajı yapılabilen bu kapıların herhangi bir sebeple işlevselliğini kaybetmesi durumunda yetkili servisten destek alınabilmektedir.

Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı Tamiri

Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı tamiri için yetkili servis çalışanlarından destek alınmalıdır. Elektronik bir donanıma sahip olan endüstriyel kapılar, teknik bir arızadan kaynaklı olarak işlevselliğini yitirebilir. Bu sebeple de kişilerin kapıyı kullanma şekli oldukça önemlidir. Herhangi bir olumsuz durum yaşamamak adına, el ile açma kapama işleminin yapılmaması gerekir. Otomatikendüstriyel kapı kullanımlarının uzun süreli olması için de yılda en az bir kere genel bakımlarının yaptırılması önemlidir. Bu kapsamda hem kış ayına girerken hem de yaz ayına girerken rutin bakımlarının yapılması gerekir.

Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı Tamiri | Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı Montajı

Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı Tamiri | Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı Montajı

Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı çeşitleri kendi aralarında ayrılsalar da genel donanım olarak benzer özellikler gösterir. Bu sebeple de hangi kapı olursa olsun bir sorun yaşanmaması durumunda yetkili servis aranmalı ve çalışanların verilecek olan adrese gelmeleri rica edilmelidir. En çok tamir gerektiren arza ise, kapıların motorlarında oluşmaktadır. Programının karışmasına sebebiyet veren bir takım faktörler olabilir. Bunun yanı sıra el ile açılıp kapatılmaya çalışılması da kabloların deforme olmasına, kopmasına ya da ezilmesine neden olacaktır. Bu sebepten dolayı herhangi bir sorun söz konusu olduğunda uzman kişiler gelene kadar kapının kullanılması önerilmemektedir.

Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı Servisi

Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı servisi, genellikle tamir için gerekli olmakla beraber, rutin bakımlar için de tercih edilen bir sistemdir. Kapıların herhangi bir sebepten dolayı işlevselliğini kaybetmesi ya da fonksiyonlarında oluşan olumsuz durumları gidermek amacı ile verilen bir hizmettir. Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı arızaları, motor kısmında olabileceği gibi kumandasında ya da sensöründe de meydana gelebilir. Bunun gibi durumları aşmak için de teknik bir ekibe ihtiyaç duyulur.

Kişilerin kendi başlarına bir tamir işine başlamamaları gerekir. Bu durum, kapıda daha büyük arızalara sebebiyet verebilir. Ayrıca eğer ki kapının garantisi bulunuyorsa, servisin ücretinin kişiler tarafından ödenmesi gerekir. Çünkü teknik servis gelemeden elektronik aksama sahip olan ürün ve cihazlara herhangi bir müdahalede bulunmamak gerekir. Bu sebepten de yetkili servis çalışanlarının gelmesi beklenmelidir. Esenyurt Otomatik Endüstriyel Kapı için yetkili servisi günün her saatinde çağırabilmek mümkündür. En kısa sürede verilen adrese gelerek sorunu çözüme kavuşturacaklardır.

Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı Montajı

Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı montajı için gerekli olan bilgiye sahip olmak ve bu konu ile ilgili belli bir tecrübenin olması gerekmektedir. Elektronik ürünler, farklı donanımlara sahip olduğu için, sadece elektrikten anlayan kişilerin montaj yapmaya karar verilmemeleri gerekir. Kapılar büyük boyutlarda olduğu için, kişilerin tek başlarına yapabileceği bir işlem söz konusu değildir. Bunun için uzman birine ihtiyaç duyulur. Bu kapsamda Yeşilkent Otomatik Endüstriyel Kapı montaj işlemini gerçekleştirmek için hizmetin alındığı kişilerin desteğine ihtiyaç duyulur.

Kapının takılacağı alanın önceden belirlenmesi şarttır. Belirleme işleminden sonra teknik ekip gelerek, elektrik bağlantılarına, sensörün konumlandırılacağı yere, alanın genişliğine ve taşıma olanaklarına bakması gerekir. İyi bir analiz yapıldıktan sonra randevu alarak işlem başlatılır. Monteleme işleminin yapılabilmesi için kapı çeşidinin de seçilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda işletmeler kişilere fikir verip, onlara yardımcı olmak için seçenekler sunarlar. Kapı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kapının takılacağı alanın boyutlarıdır. Eğer gözlem kutucukları olan bir kapı isteniyorsa, bunun için belli bir genişliğe ve boya sahip olan bir yer gerekir.  Eğer alan çok büyük değilse, bunun için tercih edilecek kapılarında farklılık göstermesi mümkündür.

Kapı seçimi tamamlandıktan sonra, sıra monteleme işlemine gelir. İşlem tamamlandıktan sonra yetkili kişiler gitmeden önce bir takım kontrollerin sağlanması gerekmektedir. Bu kontroller öncelikli olarak kapının sensör ile olan bağlantısıyla ilgilidir. Sensörün tam anlamıyla kumanda hareketini algılaması kontrol edilir. Ne kadar uzaklıktan itibaren algıladığı ise, kapının bulunduğu konuma göre ölçüt olarak belirlenir. Kumandanın da çalışılabilir olduğunun anlaşılmasından sonra, gerekli bilgiler verilir ve işlem tamamlanır. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda ise, verilen iletişim numarası üzerinden iletişime geçilerek bir teknik servis çağırılabilir.

Esenyurt ilçesi için Yeşilkent mahallesi tüm endüstriyel kapı ihtiyaçlarınızı karşılamak için 7/24 hizmet sağlamaktayız. Bizi aramanız yeterli olacaktır.