Başak Otomatik Endüstriyel Kapı, depo, garaj, otopark ya da atölye gibi ticari faaliyet için kullanılan alanlarda daha güvenli bir ortam oluşturmak için işletme ya da kuruluşların tercih ettiği sensörlü kapılar olarak bilinmektedir.

Otomatik özellikte üretilmiş olan bu kapıların hareketi algılayabilen bir akıllı sensörü bulunmaktadır. Geniş bir alana konumlandırılacak olan otomatik kapıların yukarı doğru kıvrılarak ya da katlanarak açılan seçenekleri bulunmaktadır.

Hatta bazılarında pencere gibi gözetleme kutucukları da vardır. Bu kapı çeşidi, geniş boyutlara sahip olan depo gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Başak Otomatik Endüstriyel Kapıların tamiri, montajı ve servisi için çeşitli bilgilere sahip olmak gerekir.

7/24 Başakşehir ilçesi Başak otomatik endüstriyel kapı tamiri ve montajı hizmeti almak için iletişim numaramız 0530 595 40 55

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı Tamiri

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı tamiri, bu alanda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır. Kapıların en çok bozulma sebebi, manuel olarak açılıp kapatılmaya çalışılması ve şifreleme kutusundaki arızalar olarak bilinse de bir teknik arızadan da oluşabilir. Motor iç parçalarının zarar görmesi, içerisinde bulunan kabloların kısa devre yapması ya da başka bir faktör ile kapılar fonksiyonunu kaybedebilir. İşlevselliğini kaybeden kapılar için yetkili servis aranmalıdır.

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı Tamiri | Başak Otomatik Endüstriyel Kapı Montajı

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı Tamiri | Başak Otomatik Endüstriyel Kapı Montajı

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı için yapılacak yıllık bakımlar, faaliyetlerinde herhangi bir aksama olmaması için önemlidir. Gerekli durumlarda kapı mekanizmasında bulunan lastiğin de değiştirilmesi gerekir. Sensörün bakımının yapılması ve kumandasının pil değişimin gerçekleştirilmesi önemlidir.

Hareket sensöründe oluşabilecek sorunlar arasında, sensörün içine yabancı bir cisim girmesi durumu da bulunmaktadır. sensörün hareket algılama sorunu da sık rastlanan problemlerden biridir. Bu durumda zaman kaybetmeden yetkili kişiler aranarak sorun çözüme kavuşturulmalıdır.

Sürekli olarak açılıp kapanan bu kapılarda kısa süreliğine bile olsa herhangi bir sorun yaşanması durumunda, işletme ve çalışanlar bu olumsuz durumdan etkileneceklerdir. Güvenliğin sağlanamaması bu problemlerin başında gelir. Bu sebeple de Başak Otomatik Endüstriyel Kapı seçeneklerinin gerekli bakımların yapılması oldukça önemlidir.

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı Servisi

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı servisi, kapının herhangi bir faktörden dolayı işlevselliğini kaybetmesi durumlarında gerekli olan ve sorunu çözmeye odaklı çalışan teknik personelden oluşmaktadır. Genellikle manuel kullanımlarda kapıların elektronik aksamı bozulmakta olup, sensörler hareketi algılasa bile sorun oluşturabilmektedir. Bunun gibi durumlarda kapının tamirinin gerçekleşmesi için yetkili servis aranmalıdır.

Kişilerin kendi başlarına otomatik endüstriyel kapı sistemlerinin  onarılmasına başlamamaları gerekir. Yeterince teknik bilgiye sahip olmayan ve kapının çalışma mantığını bilmeyen kişiler, arızanın daha da büyümesine sebebiyet verebilir. Bu durum da kapının kablolarının kopmasına, ezilmesine ya da kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise ve kapının garantisi geçmediyse kesin suretle kapıya herhangi bir işlem uygulanmamalıdır.

Arıza veren kapıya herhangi bir müdahale yapılması durumunda garantinin iptali söz konusudur. Bu durumda da kişilerin, servis ücretini kendilerinin karşılaması gerekecektir. Yetkili servise tatil günleri de dâhil olmak üzere her ihtiyaç olduğunda ulaşabilmek mümkündür. Başak Otomatik Endüstriyel Kapı servis çalışanları, en kısa sürede mevcut konuma gelerek sorunu çözümleyeceklerdir.

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı Montajı

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı montajını yapacak olan kişilerin, bu alanda uzmanlığının olması gerekir. Sebebi de elektronik aksam ve sensörler ile ilgili teknik detaylardır. Her cihazın montelenme işlemi farklılık gösterir. Bu kapsamda Başak Otomatik Endüstriyel Kapı çeşitlerinin de montajını herkesin yapması beklenemez. Kapının montajı için öncelikle bir alan çalışması yapılması gerekmektedir. Bunun için ise; işlemi yapacak kişilerin, alanı görmesi gerekir.

Kapının nasıl taşınacağı, kaç saat süreceği ve iç ya da dış alana mı konumlandırılacağı gibi teknik açıdan bir takım analizlerin yapılması önemlidir. Kapının konumlandırılacağı alana hangi kapının seçilmesi gerektiğine karar verilmelidir. Pek çok kapı seçeneği bulunduğu için, bu kararı alanında uzman kişiler ile fikir alışverişi yaparak almak gerekir.

Kapı çeşitleri arasında dar alanlar için ve geniş alanlar için pek çok seçenek vardır. Bunun için yukarı doğru kıvrılan, gözetleme kutucuğu bulunan, kumanda sensör ya da şifreleme sistemi ile hareket eden kapılar bulunur. En uygun kapı çeşidinin belirlenmesinin ardında, işlemin gerçekleşebilmesi için gün ve saat alınır. Monteleme işlemini yapacak olan kişilerin titiz çalışmaları ile sağlıklı bir şekilde işlem tamamlanır. Bu işlem tamamlandıktan sonra kapının kumandasının çalışıp çalışmadığı ve sensörün kaç metreyi ne derecede gördüğüne bakılır. Herhangi bir sorun görülmemesi durumunda ise, kapı hemen kullanıma başlanabilir.

Başak Otomatik Endüstriyel Kapı ile ilgili herhangi bir problem yaşanması durumunda yetkili servis aranarak gerekli bilgi alınabilir. Telefonda anlatılarak çözümlenecek bir sorun dışında daha büyük bir sorun bulunuyorsa en kısa sürede yetkili servis çalışanları mevcut konuma gelerek sorunu çözeceklerdir.

Başakşehir ilçesi Başak mahallesi için tüm otomatik endüstriyel kapı ihtiyaçlarınızı karşılamak için 7/24 hizmet sağlamaktayız. Bizi aramanız yeterli olacaktır.